Kredyt hipoteczny warunki uzyskania

Z tego zobowiązania korzystają osoby które zamierzają kupić mieszkanie, działkę bądź dom. Każdy bank posiada w swojej ofercie kredyty hipoteczne i z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem . Niestety z takiego rozwiązania nie skorzystają wszyscy gdyż warunki otrzymania kredytu hipotecznego są dość mocno restrykcyjne i nie każdy jest w stanie im sprosta. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednią zdolność kredytową, odpowiednio wysoki wkład własny a także dobrą historię kredytową.

Zdolność kredytowa

Kredyt hipoteczny mogą zaciągnąć tylko osoby które posiadają odpowiednią zdolność kredytową, czyli inaczej mówiąc będą w stanie spłacić zaciągnięte zadłużenie. Zdolność zależy od wielu czynników, głównie naszych dochodów oraz comiesięcznych zobowiązań, a także liczy osób wchodzących w skład naszego gospodarstwa domowego. Nie wszyscy jednak wiedzą że możemy mieć wpływ na swoją zdolność kredytową. Wystarczy przy tym zrezygnować z kart kredytowych, spłacić wszystkie zaciągnięte wcześniej zobowiązania, a czasami również złożyć wniosek o kredyt z kimś innym.

Read More

hipopom | niedziela, 29 grudzień 2019 - 12:37 pm | | Domyślne

Kredyt gotówkowy - z instytucji bankowej czy pozabankowej?

Kredyt gotówkowy jest najczęściej braną pożyczką przez Polaków. Pomimo sporej popularności kredytów hipotecznych, to właśnie pożyczka gotówkowa jest najpopularniejsza i najpowszechniejsza, zobacz najlepsze oferty na kredytomania.eu.

Jeżeli stajemy przed decyzją wzięcia kredytu gotówkowego, musimy dokładnie zastanowić się skąd owy kredyt chcemy wziąć. Warto porównać kilka różnych ofert kredytowych i to zarówno ze strony instytucji bankowych jak i instytucji pozabankowych (inaczej zwanych parabankami).

Read More

hipopom | poniedziałek, 28 październik 2019 - 2:18 pm | | Domyślne

Załatwianie formalności kredytowych

Kredyty hipoteczne przyznawane są praktycznie każdemu, kto udokumentuje swoje zarobki, choć banki bywają szczególnie dociekliwe w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Po wypełnieniu formularza bank ma około dwóch tygodni czasu, aby przesłać nam informację dotyczącą decyzji kredytowej oraz oferowanych warunków kredytowania. Czasami okres ten ulega wydłużeniu, jeżeli bank zmuszony jest przeprowadzić wycenę nieruchomości, lub musi zweryfikować tą, dostarczoną przez klienta. 

Read More

hipopom | piątek, 02 sierpień 2019 - 1:48 pm | | Domyślne