Kredyt hipoteczny warunki uzyskania

Z tego zobowiązania korzystają osoby które zamierzają kupić mieszkanie, działkę bądź dom. Każdy bank posiada w swojej ofercie kredyty hipoteczne i z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem . Niestety z takiego rozwiązania nie skorzystają wszyscy gdyż warunki otrzymania kredytu hipotecznego są dość mocno restrykcyjne i nie każdy jest w stanie im sprosta. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednią zdolność kredytową, odpowiednio wysoki wkład własny a także dobrą historię kredytową.

Zdolność kredytowa

Kredyt hipoteczny mogą zaciągnąć tylko osoby które posiadają odpowiednią zdolność kredytową, czyli inaczej mówiąc będą w stanie spłacić zaciągnięte zadłużenie. Zdolność zależy od wielu czynników, głównie naszych dochodów oraz comiesięcznych zobowiązań, a także liczy osób wchodzących w skład naszego gospodarstwa domowego. Nie wszyscy jednak wiedzą że możemy mieć wpływ na swoją zdolność kredytową. Wystarczy przy tym zrezygnować z kart kredytowych, spłacić wszystkie zaciągnięte wcześniej zobowiązania, a czasami również złożyć wniosek o kredyt z kimś innym.

Wartość nieruchomości

Bank będzie wymagał od swojego klienta nieruchomości która stanie się zabezpieczeniem kredytu. Najważniejszą rolą jest tutaj wartość nieruchomości którą określa rzeczoznawca majątkowy. Na podstawie tej wyceny bank określa czy wartość nieruchomości będzie adekwatna do zaciąganego kredytu. Wycena ta odbywa się po wstępnym udzieleniu zgody przez bank. Może być ona wykonana zarówno na zlecenie banku jak i Nan nasze zlecenie choć w tym drugim przypadku koszty takiej wyceny będziemy musieli ponieść sami.

Cel kredytu

Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego musimy mieć świadomość tego, że podobnie jak w przypadku kredytu mieszkaniowego tutaj również bardzo szczegółowo musimy określić cel na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Jeśli cel ten nie zostanie zaakceptowany rzez bank to nie otrzymamy środków których potrzebujemy. Wówczas warto zapoznać się również z ofertami innych banków i dokładnie je przeanalizować gdyż każdy z banków ma określone zasady udzielania kredytów które mogą różnić się od siebie. Chcąc porównać ze sobą oferty różnych banków nie musimy pukać od drzwi do drzwi i pytać o szczegóły oferty wystarczy że zrobimy to za pomocą porównywarki kredytów. Dzięki niej w bardzo szybki sposób będziemy mogli pozbyć różnice miedzy ofertami, a także przeanalizować wszystkie jej wady i zalety bez wychodzenia z domu. Porównywarki są bardzo pomocnym narzędziem i co więcej bezpłatnym.

hipopom, niedziela, 29 grudzień 2019 at 12:37 pm