Rodzaje kredytów

Kredyty dostępne w instytucjach finansowych są różnego rodzaju i warto wiedzieć po jaki kredyt warto sięgnąć, gdyż rodzaj kredytu wpływa na kształt zobowiązań kredytobiorcy.

Przede wszystkim podział kredytów należy dokonać na podmioty, którym są udzielane. Kredyt może zostać udzielony osobie fizycznej jak i osobie prawnej. Różny może być także cel przeznaczenia kredytu(może być związany z działalnością gospodarczą lub nie). Najczęściej po kredyt sięgają osoby fizyczne w ramach umowy kredytowej, gdzie bank udostępnia klientowi pewną sumę pieniędzy, którą należy oddać w wyznaczonym terminie i powiększoną o prowizję i odsetki. Najbardziej popularnym kredytem jest kredyt gotówkowy, który może być krótko lub długoterminowy. Zazwyczaj jest udzielany na okres od jednego roku do dwóch lat, chociaż może być udzielony na dłuższy okres czasu.

Do udzielenia kredytu gotówkowego konieczna jest ocena zdolności kredytowej kredytobiorcy. Zazwyczaj kredyty gotówkowe są wysokooprocentowane, dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku banków przed ostatecznym wyborem kredytu.

Read More

hipopom | środa, 14 kwiecień 2021 - 2:55 pm | | Domyślne